Скільки мінімально школярів має бути в першому класі?

Експерт назвав мінімальну кількість першокласників, яка має з вересня наповнювати клас

Кількість учнів у першому класі

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

Наповнюваність класів початкової школи в Україні має обмежуватись 24 учнями. Відповідна норма набуде чинності 1 вересня 2024 року.

Таку інформацію зазначив експерт з питань освіти Центрального офісу реформ Сергій Дятленко.  

Насамперед така норма вказана у Законі «Про повну загальну середню освіту». Її застосовуватимуть, зокрема, щодо набору до 1 класу.

Як зауважив освітній експерт, інші класи початкової школи не переформовуватимуть.

«Згадана норма добре лягає для населених пунктів зі значною кількістю майбутніх першокласників. Якщо раніше 86 першачків розділяли на 3 класи, то тепер це вже буде 4 класи. І це ОК», — акцентував Сергій Дятленко.

Проте, якщо в селі на сьогодні всього 26 першачків, то створювати 2 неспроможні класи складно.

«Серйозним обґрунтуванням є можлива міграція контингенту під час війни. Думаю, що ділити на 2 класи варто, якщо кількість учнів стабільно більша ніж 28», — наголосив освітній фахівець.

За інформацією Сергія Дятленка, експерта з питань освіти Центрального офісу реформ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85419

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46452

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді