В Україні побудують 6 шкіл-бомбосховищ за підтримки Литви

Литва планує побудувати в Україні 6 шкіл-бомбосховищ

Школи в бомбосховищах

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Литва планує до кінця 2024 року побудувати шість підземних шкіл в Україні. Вони будуть розташовані у прифронтових регіонах нашої країни.

Таку інформацію зазначив очільник литовських програм Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс.

Уже розпочато роботу над великим проєктом у прифронтових регіонах України. Таким чином будуть створені безпечні для воєнного часу школи-укриття. 

«Укриття ж у мирний час можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення — спортивні, розважальні тощо», — зауважив Артурас Жарновскіс.

Зокрема, йдеться про конкретні локації в шести регіонах. Це:

  • Миколаївська;
  • Одеська;
  • Запорізька;
  • Сумська;
  • Чернігівська області.

Місце для шостого об’єкта ще не визначено. Найімовірніше, за словами Жарновскіса, це буде Харківська область.

«В названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. Це будівництво "з нуля", в місцях, де раніше укриттів, на жаль, не було. Безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть антирадіаційний захист», — акцентував представник Литви.

На його думку, такі школи з’являться в Україні вже цього року. 

За матеріалами Укрінформ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85425

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46464

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді