Коли потрібно прийняти рішення про проведення конкурсу на посаду директора

1023

Запитання

У директора-пенсіонера закінчується строковий трудовий договір 30 червня 2021 року. Засновник до цього часу не повідомив про проведення конкурсу. Чи порушив він законодавство та як діяти директору?

Відповідь

Як покласти обов’язки тимчасово відсутнього директора на заступника

Порядок організації та проведення конкурсу на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти регламентує Закон України «Про повну загальну освіту» (ст. 39) та Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, затверджене наказом МОН від 28.03.2018 № 291.

Відповідно до цих нормативно-правових актів рішення про проведення конкурсу приймає засновник державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа) не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти. Тому своєю бездіяльністю засновник порушує вимоги чинного законодавства про освіту.

Стаття 74 Закон України «Про місцеве самоврядування» передбачає, що органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Проте в сучасних умовах незавершеного реформування структури органів місцевого самоврядування керівники органів місцевого самоврядування фактично нікому непідконтрольні.

Директор закладу освіти може звернутися до депутатів місцевої ради та відділу / управління освіти, створеного на рівні укрупнених районів.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46417

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5025