Як змусити батьків прийти в школу

2303

Запитання

Запитання читачів: «І на батьківські збори, і на виклики батьків учня до школи приходить його 20-літня сестра. На які норми законодавства посилатися, щоб до школи замість сестри прийшли батьки учня?»

Відповідь

Право повнолітніх осіб брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незаперечне (ч. 4 ст. 259 Сімейного кодексу України). Однак є ще й інші норми, як-от:

  • законними представниками малолітніх або неповнолітніх дітей є їхні батьки (ч. 1 ст. 242 Цивільного кодексу України)
  • батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти (ч. 3 ст. 150 Сімейного кодексу України).

І цього вже достатньо, щоб відповісти на запитання. Та все ж якщо заглибитися…

Від часу зарахування дитини до школи між батьками й закладом освіти виникають цивільно-правові відносини. Звичайний порядок їх розвитку:

  1. батьки пишуть заяву про зарахування їхньої дитини до школи, надають інші документи відповідно до законодавства
  2. директор закладу освіти видає наказ про зарахування учнів
  3. батьки та учень ознайомлюються зі статутом закладу освіти, з правилами внутрішнього розпорядку, іншими документами і приймають їх як такі.

Батьки та їхня дитина — здобувач освіти — набувають статусу учасників освітнього процесу. Кожна категорія учасників освітнього процесу має свої права та обов’язки відповідно до Закону України «Про освіту». Так, і здобувачі освіти, і їхні батьки зобов’язані дотримувати (частини треті ст. 53 і 55):

  • установчих документів
  • правил внутрішнього розпорядку закладу освіти
  • умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності).

Крім того, батьки зобов’язані сприяти:

  • виконанню дитиною освітньої програми
  • досягненню дитиною результатів навчання, передбачених освітньою програмою.

Як бачимо, у цивільно-правових відносинах дитину перед шкільною адміністрацією представляють батьки. А якщо ще взяти до уваги зміст статуту й правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, то знайдемо достатньо правових підстав, на які батьки «підписалися» ще зі свята Першого дзвоника.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85424

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46463

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5041