Відтепер лікарняні та декретні виплачуватиме Пенсійний фонд

Попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розміри виплат для громадян зберігаються

Зміна органу соціальних виплатЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснюватиме не Фонд соціального страхування України, а Пенсійний фонд України.

Відповідні зміни відбуваються згідно з оновленою редакцією Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що набула чинності з 1 січня 2023 року.

Таким чином, в Україні змінюється орган, що буде забезпечувати такі виплати.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Зокрема, відтепер допомогу з тимчасової втрати працездатності («лікарняні»), допомогу по вагітності та пологах («декретні») та інші страхові виплати здійснюватиме Пенсійний фонд України.

Важливо, що хоч і відбулася зміна органу, який здійснює страхові виплати, розміри цих виплат для громадян зберігаються.

У разі виникнення у застрахованих осіб питань щодо страхових виплат, то вони можуть звертатися за консультацією до спеціалістів будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України або контакт-центру ПФУ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85423

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46461

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді